HAKKIMIZDA

MİMTAŞ’ın temelleri  1996 yılında Elazığ’da atılmıştır.

Firmamız faaliyette bulunduğumuz tüm sektörlerde kurucumuzun benimsediği güvenilir ve dürüst çalışma ilkelerini yaşatmayı görev bilen bir anlayışla yoluna devam etmektedir,

MİMTAŞ’ın temelleri 1996 yılında Elazığ’da atılmıştır.

1996-2002 yılları arasında Elazığ Merkezinde muhtelif projelerde toplam 450 konut ve 110 işyeri MİMTAŞ tarafından yapılarak hak sahiplerine teslim edilmiştir.

Elazığ Et ve Balık Kurumu özelleştirmesinde konsorsiyum olarak yer alan firmamız, Elazığ’da yapılan en büyük iki özel sektör yatırımının mimarı olmuştur.

İşletmesi grup şirketlerimiz tarafından yapılan ELET Entegre Et Üretim Tesisi 11.000 m2 kapalı alanı ve modern üretim imkanlarıyla doğunun en büyük entegre üretim tesisidir.

33.000 m2 alana sahip özel hastane inşaatı da firmamızın yer aldığı konsorsiyum tarafından yapılarak Elazığ halkının hizmetine sunulmuştur.

Diyarbakır’ın prestij projelerinden Altınşehir Plaza ve Konutları da Konsorsiyum olarak yer aldığımız diğer bir projemizdir.

2000 yılında inşaat çalışmalarını Ankara’ya taşıyan firmamız Ankara’nın gözde semtlerinden Çukurambar’da 20.000 m2 inşaat alanına sahip iki projeyi hayata geçirmiştir.

2009 yılında fonksiyonelliği ve estetik tasarımıyla Anadolu yakasının örnek projelerinden Sarissa İstanbul Projesi ile İstanbul konut sektörüne adım atan firmamız, ortak olarak yer aldığı 80.000 m2 inşaat alanına sahip 5 blok 417 konut ve 50 işyerinden oluşan projeyi 2012 yılında tamamlamıştır.

Firmamız faaliyette bulunduğumuz tüm sektörlerde kurucumuzun benimsediği güvenilir ve dürüst çalışma ilkelerini yaşatmayı görev bilen bir anlayışla yoluna devam etmektedir.